Ana sayfa » WhatsApp’ta Görüntülü Konuşma Dönemi
Serbest Köşe

WhatsApp’ta Görüntülü Konuşma Dönemi

Görüntülü Konuşma Test Ediliyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp uzun zamandır beklenen görüntülü konuşma özelliğini beta sürümünde test ediyor. Gelecek yeni bir güncelleme ile görüntülü konuşma özelliğini WhatsApp’ta görmeniz artık kuvvetle muhtemel.

Facebook’a satıldıktan sonra sürekli kendini güncelleyen ve kullanıcılarına yeni bir hizmet sunan WhatsApp en son yayınladığı güncelleme ile beraber fotoğraf ve videolara yazı yazma, grup sohbetlerine aynı telegram’da olduğu gibi tek bir linkle kullanıcı davet etme, emoji paketinin güncellenmesi gibi yepyeni özellikleri kullanıcıların hizmetine sunmuştu.

Hali hazırda ücretsiz sesli görüşme olanağını da kullanıcılarına veren WhatsApp, görüntülü konuşma özelliğini de uygulamaya dahil etmesi durumunda rakiplerine büyük bir fark atmış olacak. WhatsApp’ta görüntülü konuşma özelliği, haberimizin başında da belirttiğimiz gibi şimdilik Android işletim sisteminde beta sürüm olarak test ediliyor. Android’ten sonra bu özelliğin iOS ortamlarda da denenmesi ve bir sonraki güncellemede hayatımıza girmesi bekleniyor.

Whatsapp’ta Görüntülü Konuşma Nasıl Çalışacak?

Peki bu özellik nasıl çalışacak? Bunu beta sürümden alınan bir görsel ile açıklayalım.

whatsapp'ta görüntlü konusma

Beta sürümden alınan görselde de gördüğünüz gibi sohbet ekranındaki arama kısmına bastığınız zaman karşınıza sesli arama ve görüntülü arama şeklinde iki adet seçenek geliyor. Buradan görüntülü aramaya basarak karşınızdaki kişi ile görüşmeyi başlatabilirsiniz.

görüntülü konuşma whatsappYukarıdaki görsel ise görüntülü aramanın kilit ekranında nasıl gözükeceği hakkında bizlere ipuçları veriyor. Yalnız whatsapp’ın bu hizmetini ne zaman piyasaya süreceği belli değil. Belki hiç yayınlanmayadabilir. Umarız test sonuçları başarı ile sonuçlanır ve whatsapp’ta rahat bir şekilde görüntülü konuşma gerçekleştirebiliriz.

Etiketler

Yazar Hakkında

Haberci

Teknoloji ile ilgili nerede haber varsa orada. Kayda değer her bilgi paylaşılmaya da değerdir.

Yorum Ekle

Yorum Yazmak İçin Tıkla